#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe indukowane wysiłkiem fizycznym

Poziom

Amator

Formuła

Online

Informacje

O szkoleniu

Problemy żołądkowo-jelitowe dotyczą wielu sportowców, szczególnie tych uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe.

Zawodnicy często nie doceniają roli sprawnego przewodu pokarmowego, który pełni kluczową rolę w dostarczaniu płynów i węglowodanów – niezbędnej strategii umożliwiającej wykonywanie długotrwałego wysiłku. 

Potwierdzeniem tego są statystyki notowanych problemów GI u startujących sportowców. W zależności od metodologii przeprowadzonych badań wśród biegaczy długodystansowych – 30-90% z nich doświadcza negatywnych objawów żołądkowo-jelitowych, a częstość ich występowania wydaje się być zależna od warunków środowiskowych, dyspozycji w danym dniu, doświadczania samego zawodnika, a także różnic na poziomie genetycznym.


Czynniki, które inicjują objawy ze strony przewodu pokarmowego zostały podzielone jako fizjologiczne, mechaniczne oraz żywieniowe. Pomimo, iż większość występujących reperkusji nie jest bezpośrednim zagrożeniem stanu zdrowia,  to jednak znacząco przyczyniają się one do pogorszenia zdolności wysiłkowych, w tym do uniemożliwienia kontynuowania wysiłku.


Podczas szkolenia zostaną omówione dolegliwości będące konsekwencją zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, których główną przyczyną jest wysiłek fizyczny. Poruszone zostaną zagadnienia postępowania zaradczego oraz praktyczne przykłady w oparciu o studium przypadku zawodnika dyscyplin wytrzymałościowych cierpiącego na EIGS.


Co uzyskasz uczestnicząc w tym szkoleniu?


  • Wiedzę, na temat czynników zaburzających pracę układu pokarmowego oraz rodzajów najczęściej występujących zaburzeń,
  • Umiejętności pozwalajcie rozpoznać EIGS,
  • Praktycznie wskazówki jak prawidłowo komponować jadłospis i jaką suplementacje warto wdrożyć w protokół planowanej strategii.


Dla kogo jest skierowane szkolenie?


Dla sportowców (amatorów jak i profesjonalistów) – nauczysz się jak radzić sobie z problemami żołądkowo – jelitowymi, wywołanymi wysiłkiem które mogły spotkać Cię w przeszłości lub jak sobie z nimi radzić, kiedy dopiero zaczynasz trenować sporty wytrzymałościowe.

Dla dietetyków – zdobędziesz niezbędną wiedzę w jaki sposób pomóc swoim podopiecznym borykającym się z EIGS.

Dla lekarzy współpracujących z osobami aktywnymi fizycznymi i sportowcami – pogłębisz swoją wiedzę dotyczącą zaburzeń żołądkowo – jelitowych, które są indukowane wysiłkiem fizycznym oraz poznasz aktualne rekomendacje oparte na dowodach naukowych w jaki sposób (żywieniowy i suplementacyjny) można pomóc swojemu pacjentowi. 

już dziś poznaj

Trenera i jego unikalny PLAN szkoleniowy

Dietetyka sportowa

Łukasz Subsar

Łukasz to magister dietetyki z wieloletnim doświadczeniem, który łączy wiedzę naukową z praktyką. Wykładowca, autor książki „Przepis na zdrowe serce” oraz artykułów branżowych. Pełni rolę eksperta w Men’s Health. Prowadzi kursy z zakresu żywienia i suplementacji dla trenerów, dietetyków, lekarzy i fizjoterapeutów.

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Podczas szkolenia zostaną omówione dolegliwości będące konsekwencją zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, których główną przyczyną jest wysiłek fizyczny.

Unikalny

Plan zajęć

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

ZOSTANIESZ CZŁONKIEM AKADEMII NA DŁUŻEJ

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymasz od nas nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie wymieniamy się doświadczeniami, opisujemy problematykę treningu oraz odpowiadamy na nurtujące pytania.

+

DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU

Dostęp do całego nagrania wykładu przez okres miesiąca od sesji

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

SESJA Q&A

Oprócz części wykładowej, w każdym webinarze, zapewniamy panel otwarty, gdzie będziesz mógł zadać pytania prowadzącemu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

SPOTKANIE POBUDZA LEPIEJ NIŻ CARDIO

Bycie słuchaczem Akademia Kultury Fizycznej to przede wszystkim niepowtarzalna okazja na osobiste lub wirtualne spotkanie z profesjonalistami, a nawet mistrzami sportu.

+

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu szkolenia

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×