#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

Powrót do sprawności po skręceniu stawu skokowego

Miejsce

Webinar + nagranie

Poziom

Amator

Formuła

Online

Informacje

O szkoleniu

Skręcenie stawu skokowego to jedna z najczęściej występujących urazów kończyny dolnej. Dochodzi do niego po znacznym przekroczeniu akceptowalnego zakresu ruchu, który ciało zna i w którym czuje się bezpiecznie. 

Taka sytuacja prowadzi zwykle do uszkodzenia torebki stawowej i więzadeł okolicy stawu skokowego. Dotyczy zarówno sportowców jak i generalnej populacji zaskakując przy najprostszych czynnościach życia codziennego. Choć w większości przypadków leczenie odbywa się bez ingerencji chirurgicznej, a nawet bez konieczności unieruchomienia stopy - problemem jest duży odsetek nawracających urazów dotyczących zarówno tej samej jak i kontrlateralnej kończyny.


Głównym powodem takiej sytuacji jest niepełna rehabilitacja. Co znaczy „niepełna”? Taka, która nie uwzględnia wszystkich aspektów odbudowy sprawności uszkodzonego obszaru - od regeneracji tkanek, przez powrót do zdrowych i silnych zakrętów ruchu aż po odbudowę propriocepcji bez nadmiernego udziału wzroku podczas decyzji ruchowych oraz - co bardzo ważne - umiejętność znoszenia obciążeń i sił zewnętrznych, zarówno absorbowania energii jak i reaktywności.


W procesie rehabilitacji musimy zadbać o to, aby więzadła odzyskały swoją funkcję - umiały ponownie chronić staw, przenosić obciążenia, przekazywać informację na temat położenia stawu - zarówno jeśli chodzi o zakres ruchu jak i położenie w przestrzeni. Zaniedbanie wszystkich aspektów odbudowy sprawności i poszczególnych etapów rehabilitacji skutkuje ponownymi urazami tego samego obszaru.


Urazy stawu skokowego są również częstym problemem młodych sportowców, w szczególności gier zespołowych gdzie nieprzewidywalność i chaos gry są na porządku dziennym. Nie zawsze układ nerwowy jest gotowy na taką ilość różnorodnych bodźców - dlatego często dochodzi do kontuzji.


Co możemy zrobić aby temu zapobiegać?


Jest wiele ćwiczeń, które w ramach prewencji wzmacniają ciało nietypowych zakresach ruchu, uczą jak radzić sobie bez kontroli wzrokowej oraz budują balans mięśniowy kluczowych grup otaczających staw skokowy i odpowiedzialnych za jego wszystkie funkcje. Prewencja to bardzo ważny element przygotowania motorycznego zarówno młodych jak i dorosłych zawodników.


Dla kogo jest to szkolenie:

  • dla trenerów - dowiesz się jak prowadzić etap rehabilitacji po fizjoterapii,
  • dla fizjoterapeutów,
  • dla trenerów dzieci i młodzieży,
  • dla każdego kto w swojej historii urazów ma skręcenie stawu skokowego,
  • dla każdego kto chciałby nauczyć się skutecznej prewencji urazów stopy.

 

Wszystkie wyżej poruszone kwestie i wiele więcej - poruszę w trakcie webinaru.

już dziś poznaj

Trenera i jego unikalny PLAN szkoleniowy

Trener medyczny trener przygotowania motorycznego

Monika Garboś

Monika jest trenerem przygotowania motorycznego, trenerem medycznym, trenerem CrossFit lvl1, absolwentką szkoleń z zakresu treningu siłowego, gimnastycznego, mobility, pilates i wielu innych. Na codzień prowadzi box RX Fitness. Monika współpracuje również z piłkarzami i bramkarzami pierwszej drużyny Zagłębie Lubin oraz Akademii Zagłębie Lubin w zakresie pracy nad mobilnością jako prewencją urazów. Jest autorką szkolenia Mobility Work oraz zwolenniczką treningu prowadzącego do lepszej sprawności bliskiej pierwotnym zdolnościom ruchowym. Zarówno treningowo jak i życiowo jest wyznawczynią zasady - wszystko co robisz, rób z radością - zabawa to najefektywniejszy rodzaj pracy :)

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Jest wiele ćwiczeń, które w ramach prewencji wzmacniają ciało nietypowych zakresach ruchu, uczą jak radzić sobie bez kontroli wzrokowej oraz budują balans mięśniowy kluczowych grup otaczających staw skokowy i odpowiedzialnych za jego wszystkie funkcje. Przez ponad dwie godziny wykładu omówimy kluczowe ćwiczenia bazując na dużej ilości materiału video.

Unikalny

Plan zajęć

    • Podstawy anatomii stawu skokowego

    • Biomechanika ruchu stopy w trakcie chodu

    • Rodzaje i Trzystopniowa skala skręcenia stawu skokowego

    • Pierwsza pomoc w przypadku skręcenia

    • Współpraca systemów - propriocepcji, wzrokowego i przedsionkowego, a stabilność stopy

    • Odbudowa zaufania Układu Nerwowego do kontuzjowanego obszaru

    • Biomechaniki ruchu,

    • Propriocepcji,

    • Balansu mięśniowego,

    • Stabilności bez użycia niestabilnego podłoża,

    • Absorpcji sił zewnętrznych,

    • Reaktywności.

  • Q&A

    • Ty pytasz, my odpowiadamy ... ;)

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

ZOSTANIESZ CZŁONKIEM AKADEMII NA DŁUŻEJ

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymasz od nas nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie wymieniamy się doświadczeniami, opisujemy problematykę treningu oraz odpowiadamy na nurtujące pytania.

+

DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU

Dostęp do całego nagrania wykładu przez okres 14 dni od sesji

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

SESJA Q&A

Oprócz części wykładowej, w każdym webinarze, zapewniamy panel otwarty, gdzie będziesz mógł zadać pytania prowadzącemu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

SPOTKANIE POBUDZA LEPIEJ NIŻ CARDIO

Bycie słuchaczem Akademia Kultury Fizycznej to przede wszystkim niepowtarzalna okazja na osobiste lub wirtualne spotkanie z profesjonalistami, a nawet mistrzami sportu.

+

Najczęściej zadawane

Pytania i odpowiedzi

Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu

Standardowo każdy webinar trwa około 2h. Natomiast bardzo często ostatnia część webinaru, czyli blok pytań i odpowiedzi potrafi wydłużyć czas jego trwania do 2.5h.

Nic straconego dlatego, że po szkoleniu online otrzymasz czasowy dostęp do nagrania webinaru, dzięki czemu będziesz mógł w każdej chwili do niego wrócić. Dostęp do nagrania webinaru otrzymujesz na okres jednego miesiąca.

Tak, na koniec każdego webinaru przewidziany jest czas na pytania uczestników i odpowiedzi trenera.

Po zakupieniu biletu na webinar otrzymasz od nas potwierdzenie zakupu. Następnie na kilka dni przed datą rozpoczęcia webinaru podeślemy Ci na adres e-mail podany podczas składania zamówienia zaproszenie do platformy, na której odbędzie się webinar. Jeśli nie otrzymałeś od nas wiadomości to sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami na adres kontakt@akademiakf.pl . O webinarze przypomnimy Ci kilkukrotnie, więc na pewno nie przegapisz tej informacji ;)

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Zapisz się na szkolenie

Powrót do sprawności po skręceniu stawu skokowego

Miejsce Webinar + nagranie Poziom Amator Formuła Online

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×