#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

MOVE YOUR BODY
MOBILITY WORK

Poziom

Pro

Formuła

Trening

Informacje

O szkoleniu

„Mobilność” to kontrola nad ciałem w pełnych zakresach ruchu. Równowaga pomiędzy ruchomością, a stabilnością, to sprawne ciało bez kontuzji. Sprawność to dobra współpraca między układem nerwowym a aparatem ruchu.

Szkolenie Mobility Work nauczy Cię rozumieć ciało, rozkładać ruch na małe elementy, poprawiać poszczególne funkcje lokalnie, a potem składać w całość i utrwalać w ruchu globalnym. Według naszej trenerki Moniki Garboś mobilność to poszukiwanie równowagi i odpowiedniej proporcji pomiędzy ruchomością, a stabilnością w ciele, a jak dokładnie to zrobić dowiesz się na szkoleniu!

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że ruch jest niezbędny dla zdrowego ciała i dobrego samopoczucia. Ruszamy się i trenujemy w różny sposób, mniej lub więcej.

Jednak zarówno amatorzy jak i sportowcy, osoby początkujące jak i zaawansowane, niezależnie od formy ruchu jaką wybiorą - prędzej czy później napotykają na ograniczenia swojego ciała, które nie pozwalają im pójść dalej.

Ograniczenia te mają różne źródła - budowa genetyczna, przebyte urazy, predyspozycje, przeciążenia, stres. Niezależnie jednak od czynników które ograniczają możliwości ruchowe ciała - zawsze można pracować nad tym, aby ruszać się lepiej!


Jeśli jesteś amatorem - nauczysz się jak zacząć pracę nad poprawą zakresów ruchu.

Jeśli jesteś sportowcem - nauczysz się jak poprawiać i wzmacniać się w zakresach, które są potrzebne w Twojej dyscyplinie, dzięki czemu będziesz wydajniejszy i zmniejszysz ryzyko urazów.

Jeśli jesteś fizjoterapeutą - nauczysz się jak po pracy manualnej z pacjentem, utrwalić nowe napięcia w ruchu.

Jeśli jesteś trenerem - nauczysz się jak wdrożyć elementy pracy nad mobilnością w pracy z podopiecznym oraz jak je zindywidualizować do konkretnej potrzeby.

Szkolenie prowadzone przez Monikę Garboś to ogrom wiedzy, a przede wszystkim praktyki!

już dziś poznaj

Trenera i jego unikalny PLAN szkoleniowy

Trener medyczny trener przygotowania motorycznego

Monika Garboś

Monika jest trenerem przygotowania motorycznego, trenerem medycznym, trenerem CrossFit lvl1, absolwentką szkoleń z zakresu treningu siłowego, gimnastycznego, mobility, pilates i wielu innych. Na codzień prowadzi box RX Fitness. Monika współpracuje również z piłkarzami i bramkarzami pierwszej drużyny Zagłębie Lubin oraz Akademii Zagłębie Lubin w zakresie pracy nad mobilnością jako prewencją urazów. Jest autorką szkolenia Mobility Work oraz zwolenniczką treningu prowadzącego do lepszej sprawności bliskiej pierwotnym zdolnościom ruchowym. Zarówno treningowo jak i życiowo jest wyznawczynią zasady - wszystko co robisz, rób z radością - zabawa to najefektywniejszy rodzaj pracy :)

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Szkolenie trwa 8 godzin z czego 7 godzin to duża dawka wiedzy teoretycznej i intensywna praca z ciałem podzielona na dwugodzinne boxy tematyczne. Pamiętaj, że mobilność wymaga pracy, ale jest dostępna dla każdego, wystarczy tylko wiedzieć co naprawić, co zmienić i gdzie pokazać nowe zakresy.

Unikalny

Plan zajęć

  • Czym jest mobilność?

  • Rola oddechu w pracy nad mobilnością.

  • Rola układu nerwowego w kontroli nad ciałem.

  • Wpływ poziomu mobilności na ryzyko kontuzji.

  • Sprawne ciało = równowaga pomiędzy stabilnością, a ruchomością

  • Stopa - anatomia funkcjonalna, czyli jak działa stopa, ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie obszaru stopy

  • Kręgosłup - anatomia funkcjonalna, czyli jak działa kręgosłup, ćwiczenia poprawiające kontrolę nad kręgosłupem

  • Kolano - anatomia funkcjonalna, czyli jak działa kolano, ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie kolana

  • Biodro - anatomia funkcjonalna czyli jak działa biodro, ćwiczenia poprawiające pracę biodra

  • Obręcz barkowa - anatomia funkcjonalna czyli jak działa bark, ćwiczenia poprawiające pracę barku

  • Move flow, czyli jak połączyć małe elementy w całość tak aby ciało ruszało się lepiej.

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

ZOSTANIESZ CZŁONKIEM AKADEMII NA DŁUŻEJ

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymasz od nas nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie wymieniamy się doświadczeniami, opisujemy problematykę treningu oraz odpowiadamy na nurtujące pytania.

+

NIE LICZY SIĘ ZWYCIĘSTWO, A SAM UDZIAŁ

Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu.

+

ŚCIĄGA DYDAKTYCZNA W FORMIE DRUKOWANEJ ORAZ ONLINE

Po szkoleniu otrzymasz od nas komplet materiałów dydaktycznych, zarówno w formie drukowanej jak i online. Dzięki temu zawsze będziesz wrócić do konkretnego zagadnienia, czy ćwiczenia, które wspólnie omówiliśmy w trakcie sesji szkoleniowej.

+

TRUDNO SIĘ NUDZIĆ I ZIEWAĆ

Nie tylko dlatego, że zajęcia są ciekawsze niż finał wielkiego szlema, ale także dlatego, że w trakcie szkolenia przygotowaliśmy kilka przerw „kawowych”. Do Twojej dyspozycji oddamy zimne napoje, kawę oraz herbatę.

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

Najczęściej zadawane

Pytania i odpowiedzi

Najważniejsze, abyś zabrał na szkolenie wygodny, sportowy strój oraz obuwie na zmianę, a o resztę zadbamy my razem z trenerem ;)

Nie, cena szkolenia nie zawiera noclegu. Podczas przerw w szkoleniu serwujemy ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. Szkolenia organizowane są blisko lokali gastronomicznych, więc podczas dłuższej przerwy obiadowej możesz na spokojnie skorzystać z ich oferty.

Podczas zakupu wybranego szkolenia podana jest lokalizacja (miasto), data oraz godziny trwania szkolenia. Na kilka dni przed szkoleniem otrzymasz na adres e-mail podany podczas zakupu szkolenia dokładną informację odnośnie miejsca, adresu szkolenia oraz czasu trwania.

Nie, otrzymasz od nas komplet materiałów dydaktycznych w formie drukowanej oraz materiały niezbędne do wykonania notatek.

Nie, nie musisz zabierać żadnego sprzętu sportowego. Współpracujemy z nowoczesnymi centrami fitness, w których sale szkoleniowo - treningowe są bardzo dobrze wyposażone w niezbędny sprzęt.

Tak, po każdym bloku tematycznym przewidziana jest przerwa kawowa trwająca ok. 15 minut oraz jedna dłuższa przerwa obiadowo trwająca ok. 45 minut. Jeśli uczestnicy szkolenia potrzebuję dodatkowych przerw i jest taka możliwość to dopasowujemy się do wymagań grupy i wprowadzamy dodatkowe przerwy. Elastyczność działania pozwala każdemu poczuć się komfortowo przy założeniu, że realizujemy pełen plan szkolenia.

Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu szkolenia

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×