Informacje
Jak odpowiednia stymulacja układu nerwowego wpływa na ruch i osiągane wyniki w sporcie?
Każdy człowiek ma swój niepowtarzalny kod wg którego się porusza. Do wszystkich sytuacji jakie spotykają nas w życiu podświadomie lub świadomie dobieramy rozwiązania ruchowe. Czasami są one trafne i ekonomiczne, a innym razem kosztują dużo energii i nadwyrężają tkanki.
Odpowiednim treningiem możemy zejść do podstaw i skorygować dobór strategii ruchowej albo ustawienie ciała - aby ruch był bardziej ekonomiczny, wydajny i bezpieczny!
Kodowanie ruchu to szkolenie, na którym dowiesz się jak planować i rozumieć proces treningu powrotu do zdrowia czy wydajności w sporcie. Dzięki połączeniu nauki i kontroli motorycznej dostaniesz obszerny opis tego jak funkcjonuje nasze ciało w zmiennych warunkach środowiskowych.
Spojrzymy holistycznie na ruch i omówimy istotne elementy z obszaru neurochemii, biochemii, neurofizjologii, fizjologii, biomechaniki oraz mechanobiologii. Poznasz podstawowe zmiany adaptacyjne idące za protokołami ćwiczeń rehabilitacyjnych i treningowych, co w połączeniu z wiedzą praktyczną da Ci obszerny obraz pracy z pacjentami bólowymi, pacjentami po urazach i sportowcami.
Dowiesz się jakie programy treningowe zwiększają wczesny rozwój siły poprzez zwiększenie napędu nerwowego. Jakie treningi i ćwiczenia doprowadzają do zwiększonej koordynacji układu nerwowego i zwiększonego transferu treningu.
Dowiesz się jak skutecznie wprowadzić do treningu kodowanie szybkości, aby zwiększyć potencjał siły wyjściowej mięśnia i wykorzystać jego adaptację neuronalną.
Poznasz i zrozumiesz fizjologię treningu bazującą na sukcesywnym wykorzystaniu cykli treningowych w połączeniu z efektywnym wpływem na układ nerwowy, co zwiększy Twoją siłę I moc podczas treningu lub zawodów.
Dowiesz się jak osiągnąć optymalne rezultaty w konkretnych zadaniach treningowych wykorzystując uczenie motoryczne, czyli zdolność organizmu do przystosowania się do bodźca I dostosowania jego reakcji.
Czego możesz się nauczyć podczas sesji?
Ten wykład jest dla Ciebie jeśli:
Jeśli jesteś trenerem - dowiesz się jak skutecznie korygować ruch swojego podopiecznego w fazie przygotowania do treningu głównego tak, aby ciało pracowało w bardziej wydajny i bezpieczny sposób.
Jeśli jesteś fizjoterapeutą - poznasz nowe metody wdrażania nowych napięć do ruchu oraz pracy z ruchem.
Jeśli jesteś sportowcem - dowiesz się jaki wpływ na Twój performance może mieć korygowanie wzorców ruchowych oraz w jaki sposób wpływa to na prewencję urazów.
Jeśli jesteś pasjonatem ruchu lub trenujesz rekreacyjnie - poznasz wiele ciekawych ćwiczeń, które pomogą Ci funkcjonować bez bólu, w poczuciu sprawności i efektywności w ruchu, który wykonujesz na co dzień.
Szkolenie potrwa prawie 3h i zakończy się sesją pytań i odpowiedzi. Zapisz się już dziś!
już dziś poznaj
Monika jest trenerem przygotowania motorycznego, trenerem medycznym, trenerem CrossFit lvl1, absolwentką szkoleń z zakresu treningu siłowego, gimnastycznego, mobility, pilates i wielu innych. Na codzień prowadzi box RX Fitness. Monika współpracuje również z piłkarzami i bramkarzami pierwszej drużyny Zagłębie Lubin oraz Akademii Zagłębie Lubin w zakresie pracy nad mobilnością jako prewencją urazów. Jest autorką szkolenia Mobility Work oraz zwolenniczką treningu prowadzącego do lepszej sprawności bliskiej pierwotnym zdolnościom ruchowym. Zarówno treningowo jak i życiowo jest wyznawczynią zasady - wszystko co robisz, rób z radością - zabawa to najefektywniejszy rodzaj pracy :)
Na szkoleniu Monika odpowie na pytanie dlaczego warto wprowadzać ćwiczenia korygujące wzorce oraz w jaki sposób ciało koduje nowe napięcia i przenosi je później na poprawny, bardziej wydajny i efektywny ruch globalny.
Mikołaj studiuje na kilku prestiżowych kierunkach: Strength&Conditioning na Setanta College, jest członkiem ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy), NSCA (National Strength and Conditioning Association), ISMC (International Society of Motor Control), ACSM (Americian College of Sports Medicine). Pasjonuje się medycyną sportową, neurofizjologią wysiłku, mechanobiologią tkanek miękkich, adaptacjami nerwowo-mięśniowymi, kontrolą motoryczną oraz mechaniką kwantową.
Na szkoleniu Mikołaj poruszy m.in. podstawowe relacje biomechaniczne idące za kontrolą naszego ciała w przestrzeni, mechanoczułość i endokrynologię mięśni szkieletowych i to jak odbierają bodźce mechaniczne ze środowiska zewnętrznego oraz neurofizjologię bólu.
Unikalny
Systemy sterujące ruchem - podstawowe procesy układu nerwowego wpływające na jakość ruchu,
Podstawowe relacje biomechaniczne - dlaczego każdy ruch jest inny?
Neurofizjologia nabywania umiejętności ruchowych - „automatyzm” ruchu,
Powody zaburzonych wzorców ruchowych, kiedy nietypowe wzorce są ok?
Wpływ ćwiczeń korygujących wzorce lokalne na ruch globalny.
Optymalizacja poruszania, a wydajność i efektywność sportowa,
Kompensacje - szkodzą czy pomagają?
Zaburzone wzorce, a ryzyko urazu przeciążeniowego,
Przykładowe procesy korekcji wzorców i ich utrwalanie w ruchu.
Praktyka pokazana na bazie ćwiczeń.
Ty pytasz, my odpowiadamy ;)
Unikalny pakiet korzyści
Wybierz termin i miejsce szkolenia
Wprowadź swój adres e-mail: