#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

MOOD
DOBRY SPOSÓB NA STRES

Poziom

Biznes

Formuła

Online

Informacje

O szkoleniu

STRES jest zjawiskiem powszechnym, co oznacza, że odczuwa go każdy. Ty, ja, osoba, którą właśnie mijasz na ulicy. Na czym więc polega jego "problem"? STRES jest reakcją normatywną, ale czasami zaczyna wykraczać poza normę, stając się realnym utrapieniem dla wielu z nas.

To, czy określimy go jako normalny, czy już jako destrukcyjny zależy od tego: JAK CZĘSTO występuje, ILE TRWA i JAKIE NATĘŻENIE osiąga.

Jeżeli:

 • odczuwasz stres częściej niż dwa-trzy razy w tygodniu,
 • pojedynczy epizod stresu trwa dłużej niż 15 min,
 • oceniając jego poziom na skali od 1 do 10 nadasz mu wartość wyższą niż 4-5 punktów... ...to Twój stres można nazwać SZKODLIWYM.

Prawdopodobnie zaczął już negatywnie wpływać na różne aspekty Twojego życia: pracę, relacje, życie prywatne, sposób spędzania wolnego czasu. Co dalej? Efektem utrzymującego się stanu stresu jest najczęściej obniżenie nastroju, spadek samopoczucia i satysfakcji z życia. W skrajnych przypadkach przewlekły stres może prowadzić do rozwinięcia zaburzeń lękowych, czy depresyjnych, oraz stać się przyczyną pojawienia się lub zaostrzenia objawów chorób somatycznych, m.in. schorzeń kardiologicznych, chorób autoimmunologicznych, także nowotworowych.

Towarzyszą mu również problemy ze snem, spadek koncentracji i innych funkcji poznawczych, niekomfortowe uczucie napięcia ciała (szczególnie w okolicach karku), bóle głowy, brzucha, problemy z oddychaniem, uczucie ciągłego zmęczenia. Brzmi groźnie, prawda?

Nasze szkolenie powstało z myślą o tych, którzy odczuwają PRZEWLEKŁY STRES (czyli długotrwale, ale niezbyt intensywnie), oraz o tych, którzy przeżywają go INCYDENTALNIE (rzadko, ale intensywnie).

Jeżeli odczuwasz przewlekły stres, masz tendencje do zamartwiania się pracą, życiem prywatnym, relacjami z innymi - z pewnością masz już dosyć zmagania się z własnymi emocjami. Być może brakuje Ci już pomysłów na to jak rozwiązać swoje problemy i zacząć "normalnie" żyć. Jeżeli odczuwasz stres jedynie incydentalnie i nauczyłeś się radzić sobie z nim przez unikanie stresującej dla Ciebie sytuacji (np. wystąpień publicznych) być może będziesz mieć "szczęście" i nigdy nie znajdziesz się w okolicznościach, w których będziesz zmuszony zmierzyć się z własnym lękiem. Statystycznie to jednak mało prawdopodobne.

Wychodzimy z założenia, że efektywniej jest nauczyć się stawiać czoła temu, czego się obawiamy, zamiast nieustannie unikać potencjalnie zagrażających sytuacji. Unikanie powoduje, że dużo tracimy - wycofując się z relacji z innymi, rezygnując z pracy, czy udziału w innych ważnych wydarzeniach.

Podczas szkolenia w przystępny sposób dowiesz się:

 • Jak współcześnie definiuje się stres,
 • Jakie są rodzaje stresu,
 • Jakie są (według najnowszych doniesień naukowych) najbardziej "popularne" stresory,
 • Jak działa mechanizm powstawania reakcji stresowej,
 • Jakie są fizjologiczne objawy stresu,
 • Poznasz schematy odpowiadające za odczuwanie negatywnych emocji takich jak: lęk, bezradność, smutek, czy złość,
 • Poznasz najskuteczniejsze strategie radzenia sobie ze stresem,
 • Nauczysz się dostrzegać błędy we własnym myśleniu i dokonywać ich korekcji.

Celem szkolenia jest przede wszystkim poprawa Twojego samopoczucia! Chcemy "wyposażyć" Cię w wiedzę praktyczną, za pomocą której nauczysz się kontrolować swój stres! Efekty zauważysz od razu po szkoleniu!

Dwie godziny intensywnej pracy indywidualnej wystarczą, żeby zacząć zmieniać reakcje, myśli i emocje. Otrzymasz wiedzę "w pigułce" potrzebną do własnego samorozwoju, do wprowadzenia zmian "na już"!

Podczas szkolenia, oprócz wiedzy teoretycznej otrzymasz od nas autorski arkusz do pracy własnej. Dzięki niemu, nie tylko podczas samego webinarium, będziesz mógł "przepracować" SWOJE myśli, emocje i działania, ale też wykorzystać go do późniejszej pracy własnej! Nasz arkusz do pracy indywidualnej i materiały pomogą Ci usystematyzować otrzymane informacje, robić na bieżąco notatki i dodawać komentarze, oraz przede wszystkim pracować terapeutycznie nad własnymi problemami w trakcie i po szkoleniu.

Będziesz też miał możliwość zadać psychologowi prowadzącemu pytania, które pojawią się w czasie trwania webinarium.

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

 • Jak odzyskać kontrolę nad stresem,
 • Jak odzyskać poczucie spokoju,
 • Jak zapanować nad fizjologicznymi objawami stresu,
 • Jak pokonać poczucie bezradności i zacząć działać!
 • Otrzymasz materiały do pracy nie tylko podczas samego webinarium, ale także do pracy po nim dzięki którym będziesz mógł kontynuować swój rozwój i wzmacniać dobre zmiany!

Unikalny

Plan zajęć

  • Stresory - czym właściwie są?

  • TO mnie stresuje vs. TYM się stresuję - czyli jak tracimy kontrolę nad swoimi emocjami,

  • Co decyduje o tym, że jedni się stresują, a inni zachowują spokój?

  • ABC emocji - analiza schematu.

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

ZOSTANIESZ CZŁONKIEM AKADEMII NA DŁUŻEJ

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymasz od nas nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie wymieniamy się doświadczeniami, opisujemy problematykę treningu oraz odpowiadamy na nurtujące pytania.

+

DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU

Dostęp do całego nagrania wykładu przez okres 14 dni od sesji

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

SESJA Q&A

Oprócz części wykładowej, w każdym webinarze, zapewniamy panel otwarty, gdzie będziesz mógł zadać pytania prowadzącemu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

SPOTKANIE POBUDZA LEPIEJ NIŻ CARDIO

Bycie słuchaczem Akademia Kultury Fizycznej to przede wszystkim niepowtarzalna okazja na osobiste lub wirtualne spotkanie z profesjonalistami, a nawet mistrzami sportu.

+

Najczęściej zadawane

Pytania i odpowiedzi

Standardowo każdy webinar trwa około 2h. Natomiast bardzo często ostatnia część webinaru, czyli blok pytań i odpowiedzi potrafi wydłużyć czas jego trwania do 2.5h.

Nic straconego dlatego, że po szkoleniu online otrzymasz czasowy dostęp do nagrania webinaru, dzięki czemu będziesz mógł w każdej chwili do niego wrócić. Dostęp do nagrania webinaru otrzymujesz na okres jednego miesiąca.

Tak, na koniec każdego webinaru przewidziany jest czas na pytania uczestników i odpowiedzi trenera.

Po zakupieniu biletu na webinar otrzymasz od nas potwierdzenie zakupu. Następnie na kilka dni przed datą rozpoczęcia webinaru podeślemy Ci na adres e-mail podany podczas składania zamówienia zaproszenie do platformy, na której odbędzie się webinar. Jeśli nie otrzymałeś od nas wiadomości to sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami na adres kontakt@akademiakf.pl . O webinarze przypomnimy Ci kilkukrotnie, więc na pewno nie przegapisz tej informacji ;)

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu szkolenia

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×