Informacje
Bóle przedniego przedziału to jedne z częściej występujących problemów ze stawem kolanowym. Dolegliwości te pojawiają się u osób intensywnie uprawiających sport, ale równie często u tych, którzy z aktywnością fizyczną nie mają wiele wspólnego.
Pacjenci często w tym przypadku słyszą diagnozę chondromalacji stawu rzepkowo-udowego, ale czy jest to prawdziwe skoro próżno szukać korelacji bólu ze zmianami w badaniach obrazowych, a sama chrząstka jest praktycznie nieunerwiona?
Mimo częstości występowania, postępowanie rehabilitacyjne z tymi pacjentami nie jest łatwe i wymaga spojrzenia na problem wielowymiarowo.
W diagnostyce i leczeniu biomechanika odgrywa dosyć istotną rolę, ale nie możemy zapominać również o aspektach psychospołecznych. Jedną z bardziej skutecznych form leczenia tej przypadłości okazuje się odpowiednio dobrana terapia ruchem oraz edukacja i tu pojawia się duża rola fizjoterapeuty czy trenera.
Właśnie na tych aspektach postaram się skupić podczas webinaru, w którym omówię proces diagnostyczno-terapeutyczny na wybranych przypadkach klinicznych. Wszystko to w oparciu o doświadczenia własne oraz ostatnie doniesienia naukowe.
Co uzyskasz po webinarze?:
Dla kogo wiedza z webinaru będzie przydatna?
Dla fizjoterapeutów i trenerów - dowiesz się jak prowadzić pacjenta, u którego rozwijają się dolegliwości przedniego przedziału i kiedy odesłać go do odpowiedniego specjalisty.
Dla sportowców amatorów - pozyskasz wiedzę na temat dolegliwości przeciążeniowych stawu kolanowego, co możesz robić zapobiegawczo, a co gdy problem zacznie występować u Ciebie.
już dziś poznaj
Od ponad 10 lat pracuje w klinice ortopedycznej Rehasport gdzie pomaga w powrocie do zdrowia amatorom oraz sportowcom wyczynowym.
Webinar potrwa ok. 2h. Dzięki uczestnictwu w webinarze poszerzysz swoja wiedzę na temat dolegliwości przeciążeniowych przedniego przedziału stawu kolanowego, zwiększysz swoje umiejętności w odpowiednim rozpoznaniu źródła dolegliwości oraz postawieniu hipotezy funkcjonalnej w oparciu o proces diagnostyczny i testy funkcjonalne oraz dowiesz się jak wykorzystać informacje z wywiadu i badania klinicznego w planowaniu rehabilitacji.
Unikalny
Anatomia i biomechanika w praktyce,
Epidemiologia i prognozy,
Co jest źródłem bólu - co z tą chondromalacją,
Przyczyny bólu? - coś więcej niż „koślawienie” kolan,
Postępowanie wg EBM i jak to przekuć w praktykę.
Opis przypadku,
Diagnostyka różnicowa - jakie jest źródło dolegliwości i kiedy odesłać pacjenta/klienta do odpowiedniego specjalisty,
Diagnostyka funkcjonalna - dlaczego problem wystąpił?,
Jak wykorzystać informacje z wywiadu i badania w planowaniu usprawniania.
Opis przypadku,
Istotne informacje z wywiadu i badania klinicznego,
Postępowanie
Opis przypadku,
Istotne informacje z wywiadu i badania klinicznego,
Diagnostyka różnicowa - istota pracy w interdyscyplinarnym zespole,
Postępowanie
odpowiedzi na Wasze pytania ;)
Unikalny pakiet korzyści
Najczęściej zadawane
Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu
Standardowo każdy webinar trwa około 2h. Natomiast bardzo często ostatnia część webinaru, czyli blok pytań i odpowiedzi potrafi wydłużyć czas jego trwania do 2.5h.
Nic straconego dlatego, że po szkoleniu online otrzymasz czasowy dostęp do nagrania webinaru, dzięki czemu będziesz mógł w każdej chwili do niego wrócić. Dostęp do nagrania webinaru otrzymujesz na okres jednego miesiąca.
Tak, na koniec każdego webinaru przewidziany jest czas na pytania uczestników i odpowiedzi trenera.
Po zakupieniu biletu na webinar otrzymasz od nas potwierdzenie zakupu. Następnie na kilka dni przed datą rozpoczęcia webinaru podeślemy Ci na adres e-mail podany podczas składania zamówienia zaproszenie do platformy, na której odbędzie się webinar. Jeśli nie otrzymałeś od nas wiadomości to sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami na adres kontakt@akademiakf.pl . O webinarze przypomnimy Ci kilkukrotnie, więc na pewno nie przegapisz tej informacji ;)
Wybierz termin i miejsce szkolenia
Wprowadź swój adres e-mail: