#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

Ból przedniego przedziału stawu kolanowego w praktyce trenera i fizjoterapeuty

Poziom

Pro

Formuła

Online

Informacje

O szkoleniu

Bóle przedniego przedziału to jedne z częściej występujących problemów ze stawem kolanowym. Dolegliwości te pojawiają się u osób intensywnie uprawiających sport, ale równie często u tych, którzy z aktywnością fizyczną nie mają wiele wspólnego.

Pacjenci często w tym przypadku słyszą diagnozę chondromalacji stawu rzepkowo-udowego, ale czy jest to prawdziwe skoro próżno szukać korelacji bólu ze zmianami w badaniach obrazowych, a sama chrząstka jest praktycznie nieunerwiona?

Mimo częstości występowania, postępowanie rehabilitacyjne z tymi pacjentami nie jest łatwe i wymaga spojrzenia na problem wielowymiarowo.

W diagnostyce i leczeniu biomechanika odgrywa dosyć istotną rolę, ale nie możemy zapominać również o aspektach psychospołecznych. Jedną z bardziej skutecznych form leczenia tej przypadłości okazuje się odpowiednio dobrana terapia ruchem oraz edukacja i tu pojawia się duża rola fizjoterapeuty czy trenera.

Właśnie na tych aspektach postaram się skupić podczas webinaru, w którym omówię proces diagnostyczno-terapeutyczny na wybranych przypadkach klinicznych. Wszystko to w oparciu o doświadczenia własne oraz ostatnie doniesienia naukowe.


Co uzyskasz po webinarze?:


  • Poszerzysz swoja wiedzę na temat dolegliwości przeciążeniowych przedniego przedziału stawu kolanowego,
  • Zwiększysz swoje umiejętności w odpowiednim rozpoznaniu źródła dolegliwości oraz postawieniu hipotezy funkcjonalnej w oparciu o proces diagnostyczny i testy funkcjonalne, 
  • Dowiesz się jak wykorzystać informacje z wywiadu i badania klinicznego w planowaniu rehabilitacji.Dla kogo wiedza z webinaru będzie przydatna?


Dla fizjoterapeutów i trenerów - dowiesz się jak prowadzić pacjenta, u którego rozwijają się dolegliwości przedniego przedziału i kiedy odesłać go do odpowiedniego specjalisty. 


Dla sportowców amatorów - pozyskasz wiedzę na temat dolegliwości przeciążeniowych stawu kolanowego, co możesz robić zapobiegawczo, a co gdy problem zacznie występować u Ciebie.już dziś poznaj

Trenera i jego unikalny PLAN szkoleniowy

Fizjoterapeuta

Łukasz Stołowski

Od ponad 10 lat pracuje w klinice ortopedycznej Rehasport gdzie pomaga w powrocie do zdrowia amatorom oraz sportowcom wyczynowym.

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Webinar potrwa ok. 2h. Dzięki uczestnictwu w webinarze poszerzysz swoja wiedzę na temat dolegliwości przeciążeniowych przedniego przedziału stawu kolanowego, zwiększysz swoje umiejętności w odpowiednim rozpoznaniu źródła dolegliwości oraz postawieniu hipotezy funkcjonalnej w oparciu o proces diagnostyczny i testy funkcjonalne oraz dowiesz się jak wykorzystać informacje z wywiadu i badania klinicznego w planowaniu rehabilitacji.

Unikalny

Plan zajęć

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

ZOSTANIESZ CZŁONKIEM AKADEMII NA DŁUŻEJ

Od pierwszego dnia szkolenia otrzymasz od nas nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie wymieniamy się doświadczeniami, opisujemy problematykę treningu oraz odpowiadamy na nurtujące pytania.

+

NIE LICZY SIĘ ZWYCIĘSTWO, A SAM UDZIAŁ

Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu.

+

DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU

Dostęp do całego nagrania wykładu przez okres 14 dni od sesji

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

SESJA Q&A

Oprócz części wykładowej, w każdym webinarze, zapewniamy panel otwarty, gdzie będziesz mógł zadać pytania prowadzącemu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

Najczęściej zadawane

Pytania i odpowiedzi

Każdy uczestnik spotkania w AKF otrzymasz od nas imienny certyfikat poświadczający udział w szkoleniu

Standardowo każdy webinar trwa około 2h. Natomiast bardzo często ostatnia część webinaru, czyli blok pytań i odpowiedzi potrafi wydłużyć czas jego trwania do 2.5h.

Nic straconego dlatego, że po szkoleniu online otrzymasz czasowy dostęp do nagrania webinaru, dzięki czemu będziesz mógł w każdej chwili do niego wrócić. Dostęp do nagrania webinaru otrzymujesz na okres jednego miesiąca.

Tak, na koniec każdego webinaru przewidziany jest czas na pytania uczestników i odpowiedzi trenera.

Po zakupieniu biletu na webinar otrzymasz od nas potwierdzenie zakupu. Następnie na kilka dni przed datą rozpoczęcia webinaru podeślemy Ci na adres e-mail podany podczas składania zamówienia zaproszenie do platformy, na której odbędzie się webinar. Jeśli nie otrzymałeś od nas wiadomości to sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami na adres kontakt@akademiakf.pl . O webinarze przypomnimy Ci kilkukrotnie, więc na pewno nie przegapisz tej informacji ;)

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu szkolenia

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×