#AKADEMIAKULTURYFIZYCZNEJ

FIT MOM
AKTYWNOŚĆ KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

Poziom

Amator

Formuła

Online

Informacje

O szkoleniu

Jakie są zasady bezpiecznego trenowania w ciąży? Jakie są przeciwwskazania do treningów? Jak zmienia się ciało kobiety podczas ciąży i jak przygotować się do porodu? Jakie procesy zachodzą w organizmie kobiety w ciąży i jak wpływa to na pracę przepony, mięśni dna miednicy, na pracę kręgosłupa oraz mięśni prostych brzucha? Jak i kiedy bezpiecznie wrócić do treningów po porodzie naturalnym oraz cesarskim cięciu? Czym jest rozejście mięśni prostych brzucha?


Ogrom pytań i wątpliwości każdej kobiety w ciąży lub po porodzie, dlatego usystematyzowaliśmy wiedzę specjalistów i stworzyliśmy szkolenie dotyczące aktywności fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie. Szkolenie będzie mocną dawką wiedzy i kobiecej energii, a poprowadzą je dwie specjalistki w dziedzinie aktywności kobiet w ciąży i po porodzie - Olga Lipczyńska trenerka fitness, specjalizująca się w treningach kobiet oraz Sylwia Kusiak fizjoterapeutka uroginekologiczna

Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie się kobiet w ciąży zdecydowanie świadczy o świadomości przyszłych matek. Ciąża to czas dla kobiet, które zdecydowanie w tym okresie powinny myśleć o sobie, dbać o siebie, a także o maleństwo, które noszą pod sercem.

Ruch podczas ciąży bez przeciwwskazań lekarskich wpływa pozytywnie na cały jej przebieg. Nie tylko skraca czas porodu, ale i połogu. Dzieci matek aktywnych fizycznie rodzą się zdrowsze i silniejsze, a sama mama szybciej wraca do sprawności po porodzie. Istotne bardzo jest odpowiednie dopasowanie treningu do kondycji kobiety oraz do danego trymestru. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny w ciąży ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia, oddechowego oraz mięśniowo- stawowego.


Dlaczego kobiety powinny być aktywne w ciąży? 

 • Średni koszt energetyczny porodu: 2,3 kcal/min (marsz 4-5 km/h)
 • Średni czas trwania porodu 7-10 godzin
 • Wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans 40-50 km (maraton)


Aktywność fizyczna zmniejsza bóle kręgosłupa, przygotowuje ciało kobiety do wysiłku podczas porodu. Aktywność w trakcie ciąży ma także wpływ na przebieg samego porodu i na rozwój maluszka. Przygotuj siebie i swoje ciało świadomie oraz bezpiecznie do porodu oraz powrotu do sprawności i formy po porodzie. 


Do kogo skierowana jest szkolenie?


Jeśli jesteś trenerem lub fizjoterapeutą dowiesz się na jakim etapie ciąży wdrożyć odpowiednią aktywność, aby było to bezpieczne i jak poprowadzić kobiety po porodzie do powrotu sprzed formy niwelując możliwe dysfunkcje, które pojawiły się po ciąży i porodzie.

Jeśli jesteś kobietą w ciąży, przygotowujesz się do ciąży lub niedawno urodziłaś maluszka dowiesz się jak bezpiecznie i przede wszystkim świadomie przygotować się do porodu oraz do powrotu do aktywności fizycznej po ciąży. Dowiesz się również dlaczego warto ćwiczyć w ciąży i jaki wpływ ma aktywność fizyczna na Twój organizm oraz organizm dziecka.

już dziś poznaj

Trenera i jego unikalny PLAN szkoleniowy

Trening

Olga Lipczyńska

Olga to instruktorka fitness i trenerka personalna z wieloletnim doświadczeniem, która przez kilkanaście lat prowadziła zajęcia grupowe i treningi personalne w najlepszych klubach fitness w Poznaniu. To pomysłodawczyni i prowadząca przez wiele lat zajęcia Be Fit Mom w Poznaniu - trening dla mam z dziećmi w wózkach.

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Szkolenie będzie mocną dawką wiedzy i kobiecej energii, a poprowadzą je dwie specjalistki w dziedzinie aktywności kobiet w ciąży i po porodzie - Olga Lipczyńska trenerka fitness, specjalizująca się w treningach kobiet oraz Sylwia Kusiak fizjoterapeutka uroginekologiczna. Przez ponad dwie godziny szkolenia oraz sesji pytań i odpowiedzi usystematyzujemy Twoją wiedzy, abyś bezpiecznie trenowała w ciąży i świadomie zadbała o siebie po porodzie.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Sylwia Kusiak

Sylwia to fizjoterapeutka uroginekologiczna, której celem jest edukacja i pomoc kobietom w ciąży lub po porodzie oraz z dolegliwościami bólowymi. Sylwia jest magistrem fizjoterapii i stale poszerza swoją wiedzę oraz kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach kierunkowych, głównie z dziedziny fizjoterapii kobiet w ciąży, połogu oraz dysfunkcjach dna miednicy.

AUTORSKI PLAN SZKOLENIA

Na szkoleniu omówimy jakie procesy zachodzą w organizmie kobiety w ciąży i jak wpływa to na pracę przepony, mięśni dna miednicy, na pracę kręgosłupa oraz mięśni prostych brzucha. Odpowiemy na pytanie jak i kiedy bezpiecznie wrócić do treningów po porodzie naturalnym oraz cesarskim cięciu?

Unikalny

Plan zajęć

  • wprowadzenie,

  • kręgosłup w ciąży,

  • miednica, przepona i dno miednicy w ciąży,

  • mięśnie brzucha w ciąży i po porodzie; rozejście mięśni brzucha,

  • prawidłowe nawyki dnia codziennego bezpieczne dla mm brzucha i dna miednicy (toaleta, wstawanie, dźwiganie),

  • czy trenować mięśnie brzucha w ciąży?

  • zasady bezpiecznego trenowania,

  • przeciwwskazania do aktywności fizycznej w ciąży

  • czy można ćwiczyć całą ciążę?

  • trening w 1 trymestrze,

  • trening w 2 trymestrze,

  • trening w 3 trymestrze,

  • co z bieganiem?

  • co z treningiem siłowym?

  • wpływ ćwiczeń na organizm kobiety, na przebieg ciąży i porodu,

  • kilka słów na temat diety w ciąży.

  • jaka aktywność fizyczna zacząć po porodzie sn i cc?

  • kiedy zacząć treningi wzmacniające i trening mięśni brzucha?

 • Q&A

  • Ty pytasz, my odpowiadamy ;)

Unikalny pakiet korzyści

Zobacz co zyskujesz

DOSTĘP DO NAGRANIA WEBINARU

Dostęp do całego nagrania wykładu przez okres 14 dni od sesji

+

DOBRZE ZAINWESTOWANY CZAS

2-godzinne szkolenie online łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną

+

SESJA Q&A

Oprócz części wykładowej, w każdym webinarze, zapewniamy panel otwarty, gdzie będziesz mógł zadać pytania prowadzącemu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

+

CERTYFIKAT AKF

Certyfikat uczestnictwa - otrzymasz od nas zaświadczenie o przebytym szkoleniu w formie elektronicznej.

+

Wybierz termin i miejsce szkolenia

Skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu szkolenia

Zaloguj lub zarejestruj się :)

Wprowadź swój adres e-mail:

Witaj

Wprowadź swoje hasło

Rejestracja

×